Ponudba spletne trgovine
  FAQ FAQ  Preišči forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Starši zavrnili prisotnost na poroki

Odgovori Odgovori Stran  <1 345
Avtor
Glicinija View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Status: Odjavljen
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Glicinija Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 14 April 2013 ob 07:58
To je res žalostno. Sploh če govorimo tukaj o ljudeh, ki so nam blizu, jih imamo radi in si ne predstavljamo poroke brez njih. Ampak tukaj je meni žalostno to, da starši oz pač te ki vihajo nosove in nočejo priti, ne morejo požreti tistega ponosa zavoljo tega ki se poroči, ker to je resnično en lep dogodek in se zgodi res samo enkrat v življenju (tok tok). Jst vem da bi bila zelo žalostna, ampak kot ste rekle, ne smeš se pustit, to je tvoj dan in je treba uživat v njem.
No saj mislim da ima vsaka družina nekaj svojega veste, tudi pri nas ni vse lepo in tudi še ne vem kako bomo speljali določene stvari.
Nazaj na vrh
NinaNia View Drop Down
Raziskovalec
Raziskovalec

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NinaNia Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 26 April 2013 ob 16:20
Ma ja pusti grenek priokus, sem ravno v tem delu organizacije poroke, ko deliva vabila. Sorodnikom po njegovi strani sva že vsem razdelila, prav tako prijateljem. S sorodniki po moji strani pa zaradi nesoglasji kar odlašam, nevem kako se bo cela situacija z mami in babi rešila ...

Trenutno sem še v dilemi ali ustrajam na tem, da povabim očeta in s tem tvegam, da se mami in babi ne udeležita poroke (zaradi česa bi mi bilo grozno hudo) ali iščem srednje poti (povabim očeta le na civilni obred in ne na žurko ter upam, da se bodo znali obnašati kot odrasli) ali očeta ne povabim (nevem pa kako bo on to prenesel - ker so najini odnosi z očetom v povojih - sva jih par let nazaj šele začela graditi, lahko to, da ga ne povabim podre vse kar sva zgradila). 

Ima katera podobno izkušnjo? Kaj pravite vi? Počasi se bom morala odločit čeprav, bi najraje videla, da se mi nebi bilo treba.
Nazaj na vrh
čča View Drop Down
Odvisnik
Odvisnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj čča Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 26 April 2013 ob 22:34
Jaz bi ga vsaj na civilni del povabila. Bi mu že ob vabilu povedala, da si želiš, da je poleg, da pa ti je mami stala ob strani, tudi ko vajini odnosi še niso bili takšni kot danes in da želiš tudi njej izakazati spoštovanje in da upaš, da razume. To se mi zdit tako odraslo, da bi oba mogla razumeti in sprejeti.
Nazaj na vrh
NinaNia View Drop Down
Raziskovalec
Raziskovalec

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NinaNia Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 06 Maj 2013 ob 19:36
Jaz držim pesti in upam, da se bo dalo zmenit in da bodo vsi razumeli. Glede odrasloti pa imam včasih občutek, da sem edina odrasla oseba pri nas doma jaz :). Trenutno sem na morju, da si naberem moči za to soočanj. Držite pesti, da se bo dobro sešlo ...
Nazaj na vrh
KittyK View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj KittyK Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 07 Maj 2013 ob 21:07
NinaNia tudi pri meni se enako komplicira... in kar je še huje, na obeh straneh, tako pri mojem bodočem možu kot pri meni. Ampak sem jim rekla, da mene to ne zanima, da naj se prej pomenijo sami med sabo in naju s tem ne obremenjujejo. Ker nisem jaz kriva za njihove odnose, ampak sem že celo življenje žrtev teh odnosov. Pa je od ločitve 15 let. Če pridejo bom vesela, če bodo prišli pa "drekat" jih pa ne rabim zraven. Poroka bo v zelo majhnem krogu ljudi, predvsem prijateljev in babic/dedkov, ki jih imam izredno rada in bom tudi brez komplikatorjev preživela in se imela lepo. Ne rečem, da ni grenkega priokusa, ampak popolnih stvari na žalost ni...
Nazaj na vrh
mywedding2014 View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mywedding2014 Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 29 December 2013 ob 13:42
Če so starši ločeni, ali naj jih povabimo na prvi ples oz. kako to izvesti, da bo izpadlo za vse prav?
Nazaj na vrh
tamck View Drop Down
Na poti k odvisnosti
Na poti k odvisnosti

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj tamck Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 29 December 2013 ob 14:50
Odvisno tudi od tega, kako se razumejo. Če se ne prenesejo med sabo, zna biti vse skupaj malo nadležno. Moja starša sta ločena, pa pri plesu ni bilo prav nobenega problema. Prav super ju je bilo po toliko časa spet videti plesati. 

Nazaj na vrh
mywedding2014 View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mywedding2014 Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 29 December 2013 ob 15:45
Ja to je lepo, pri nas so pa stvari malce bolj zakomplicirane, zato res ne vem kako pristopiti k stvari :(
Nazaj na vrh
anddy View Drop Down
Na poti k odvisnosti
Na poti k odvisnosti

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj anddy Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 02 Januar 2014 ob 14:17
Če so ločeni, naj mama zapleše z novim partnerjem, če ga ima, oče pa z novo partnerko, če jo ima. Če pa nimata novih partnerjev, pa ne vem, če bi dala ples s starši. Če pa en ima, en pa ne pa, hm...kaj pa vem. Morda pa nevesta z očetom, ženin pa z mamo- in je potem to ples s starši.
Nazaj na vrh
madronščica View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj madronščica Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 03 Januar 2018 ob 17:34
Osvežujem temo... Upam, da se kdo javi.

Bojim se, da bo pri nama podobna situacija, da moje mami (vdova že dolga leta) ne bo na najino poroko...
Namreč na bratovo poroko pred tremi leti je ni bilo, prav tako moje tete in brata (živijo skupaj). Noben sploh ni pričakoval, da bi zavrnila vabilo, a točno to se je zgodilo dva tedna pred poroko. Zakaj? Še zdaj ne vem, bilo je izgovorov, kokr hočeš, z naše strani ni nič pomagalo. 
Bolelo je takrat oba mladoporočenca, bolelo je mene, parkrat sm se zjokala na ohceti, da sm edina iz naše družine prisotna, pa je blo drgač tam super...
Zdaj pa so odnosi med nami, kot da ni bilo nič narobe takrat, a sama tega ne morem pozabit.

No, in letos sem pa jaz na vrsti, že planirava poroko :) Na trenutke mi pa tole vse skupaj zagreni, ne smem sploh preveč razmišljat o tem... Nekaj mi jih je že namignilo, naj se kar pripravim, da mami pač ne bo na poroko. Confused

Dejstvo pa je, da ima moj dragi starša že oba pokojna, moj oče je pokojni, torej je ona edina še živa od najinih staršev, stari starši so tudi že vsi pokojni. Si ne predstavljam, da potem še nje ne bi bilo... Pa saj ne pričakujem ne vem kaj, vesela bi bila, če pride na cerkveno poroko (v domači župniji) in pogostitev po njej, kaka fotka in to je to. Za ohcet sploh ne pričakujem, da bo tam. Že tako bova imela malo žlahte povabljene, več bo prijateljev. 

Nekaj časa sicer še imava do avgusta, a ne vem, kaj lahko midva sploh narediva v tej smeri, da si mami premisli... Kaka ideja, nasvet?

Za nameček je po ta novem še moja najboljša prijateljica skupi z mojim bivšim, kar mi stvari še dodatno zakomplicira. Bom pač morala najti drugo pričo pa še kaj... Ampak to je že druga tema!

Evo, pestro bo še pri nama, pa čeprav planirava bolj na izi vse skupi Wink
Nazaj na vrh
 Odgovori Odgovori Stran  <1 345
  Share Topic   

Skoči na forum Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.06
Copyright ©2001-2016 Web Wiz Ltd.

Ta stran je bila izdelana v 0.047 sekunde.